poniedziałek, 11 marca 2013

INSANITY - what the hell is this?!

Hej ;)

Zgodnie z moim marcowym postanowieniem, dzisiaj rozpoczęłam pierwszy dzień Insanity. Niestety nie jest to pierwszy raz, kiedy zaczynam ten program, i z reguły udaje mi się wytrwać cały miesiąc + recovery week. Tym razem postanowiłam się mega zmobilizować i ukończyć go w CAŁOŚCI. Mam nadzieję, że ten blog mi na to pozwoli i doda sił, kiedy motywacja zacznie powoli spadać (a wiem, że taki moment z pewnością nadejdzie).
CO TO JEST INSANITY?

Insanity to 60-dniowy program treningowy o wysokiej intensywności, przeznaczony dla osób, które chcą zwiększyć swoją wydolność, poprawić wyniki sportowe i przy okazji zrzucić trochę zbędnego tłuszczyku. Cały program prowadzi niezwykle sympatyczny Shaun T - który znany jest z wydania kilku domowych treningów (Hip Hop Abs, Insanity, Insanity Asylum) oraz z bycia tancerzem.

Sam trening jest jednym z wielu, które oferowane są przez BeachBody. Na ich stronie można znaleźć wiele inspiracji i motywacji do domowych treningów.Z CZEGO SIĘ SKŁADA TEN TRENING?

W podstawowej wersji mamy 10 płyt DVD, w wersji deluxe 12. W zestawie znajdują się również pomocne zeszyty do zapisywania swoich wyników i ułożony kalendarz, dzięki któremu wiemy który trening w dany dzień ćwiczyć. Do wykonywania ćwiczeń nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu, a jedynym obciążeniem jakie wykorzystujemy podczas treningów jest ciężar własnego ciała - co stanowi niezwykłe udogodnienie dla wielu ćwiczących w domu. Każdy trening nie przekracza 1 godziny w ciągu dnia - wystarczy tak niewiele aby osiągnąć sukces!

Całość podzielona jest na 2 miesiące treningowe i 1 tydzień "recovery" pomiędzy nimi, dzięki któremu zregenerujemy mięśnie i przygotujemy ciało na kolejny stopień trudności. Prócz standardowych treningów, do dyspozycji mamy tzw. "fit test", dzięki któremu możemy śledzić nasze postępy. Fit test wykonujemy pierwszego dnia, po ukończeniu dwóch tygodni, przy rozpoczęciu miesiąca drugiego, po ukończeniu drugiego tygodnia drugiego miesiąca oraz na końcu - łącznie 5 razy.
W pierwszym miesiącu wykonujemy naprzemiennie kilka treningów (prócz fit testu):

 • plyometric cardio circuit
 • cardio power and resistance
 • cardio recovery
 • pure cardio
 • cardio abs

Trwa on 4 tygodnie, gdzie ćwiczymy od poniedziałku do soboty, odpoczywając w niedzielę. Po zakończeniu pierwszego miesiąca czeka nas tzw. recovery week, gdzie przez 6 dni ćwiczymy "core cardio and balance".

Miesiąc drugi to mix treningów:

 • max interval circuit
 • max intreval plyo
 • max cardio conditioning
 • max recovery
 • cardio abs (lub w wersji deluxe insane abs)
 • core cardio and balance (w wersji deluxe można zastąpić max sports interval training)

I to tyle! Cały program można zamówić z różnych źródeł, lub poszukać w internecie (do czego oczywiście nikogo nie namawiam ;). 

Postaram się każdy trening osobno opisać po jego wykonaniu. W następnym poście opiszę dzisiejszy fit test oraz podam swoje wyniki ;)

UWAGA: nie poleca się treningu osobom bardzo początkującym, z bardzo słabą kondycją - może to doprowadzić do szybkiego przemęczenia organizmu, zniechęcenia a nawet kontuzji. Nie zaleca się również tych ćwiczeń osobom, które mają problemy z kolanami czy też stopami (wiele tu wyskoków i innych ćwiczeń silnie obciążających te części ciała).SundayMorning
xoxo

3 komentarze:

 1. Widzę że też walczysz o zdrową, szczupłą sylwetkę i masz problemy z motywacją. Trzymam kciuki!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam już na kolejnym blogu o Insanity i muszę przyznać bardzo ciekawi mnie ten zestaw... Przyznam jednak, że moja dusza minimalisty nie zgadza się na zakupienie się w kilka dysków z których będę korzystać tylko przez jakiś czas xD Także na razie rezygnacja :D
  Za Ciebie natomiast trzymam kciuki - tym razem na pewno Ci się uda, bo między innymi masz nasze wsparcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A powiem Ci że niekoniecznie trzeba kupować te płyty... ]:->

   Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków - obym się nie poddała!

   Pozdrawiam ;*

   Usuń